Dlaczego warto wybrać to narzędzie?

Jest proste, intuicyjne i spójne. Przystępnie i zrozumiale wyjaśni Ci jak ludzie podejmują decyzje i rozwiązują problemy.
Jest praktyczne, ponieważ możesz je szybko zastosować, poznając i lepiej wykorzystując swoje naturalne predyspozycje.
Jest stworzone na podstawie wyników polskich badań i dopasowane do polskich realiów i rzeczywistości.

FRIS® to nowe narzędzie diagnostyczno-rozwojowe, które trafnie określa i opisuje Twój naturalny sposób myślenia oraz działania. Pokazuje, jak najlepiej wykorzystać naturalne predyspozycje – w pracy, w relacjach, w rozwoju osobistym.

Czym jest Styl Myślenia?

Nazwa modelu FRIS® pochodzi od słów 4 perspektyw poznawczych:
  Faktów,
  Relacji,
 Idei,
 Struktur.

Styl Myślenia wynika z tego, jaki rodzaj informacji jest najbardziej istotny w momencie zetknięcia się z nową sytuacją. Cztery Style Myślenia to cztery różne sposoby postrzegania i wykorzystywania informacji, reagowania i rozwiązywania problemów.

ZAMÓW BADANIE FRIS®

Zawodnik
Jego najcenniejszą walutą jest czas. Zmierza prosto do celu. Upraszcza wszystkie problemy do minimum aby je jak najszybciej rozwiązać. Najsilniej angażuje się w pracę, której skuteczność można zmierzyć szybkością i liczbą osiągnietych celów. Jego dominującą perspektywą są FAKTY. Najwyższą satysfakcję uzyskuje, gdy aktywnie staje przed wyzwaniem i pokonuje trudności, wykorzystując logikę i doświadczenie.
Wizjoner
Jego rzeczywistość to świat nieskończonych alternatyw i rozwiązań. Ma tysiąc pomysłów na minutę. W Jego świecie wszystko jest możliwe. Jego dominującą perspektywą są IDEE, a największą satysfakcję z pracy odczuwa wtedy, gdy zajmuje się czymś nowym, do tej pory niezbadanym. Najsilniej angażuje się, gdy podąża za swoją wizją, tworzy strategie, wdraża zmiany. Osiąga „stan uskrzydlenia”, kiedy wykracza poza to, co znane i oczywiste.
Partner
Wspierający, wrażliwy, zaangażowany Partner podejmuje decyzje, biorąc pod uwagę relacje z ludźmi. Bardziej ufa intuicji niż faktom. Dla „dobra sprawy” potrafi dążyć do kompromisu. Jego dominujacą perspektywą są RELACJE. Najsilniej angażuje się w pracę, której cel ma dla Niego wymiar osobisty, a największą satysfakcję przynoszą mu wartościowe i głębokie kontakty międzyludzkie. Harmonijna współpraca, współodczuwanie i wsparcie to dla Niego środowisko pełnego zaangażowania.
Badacz
Podejmowanie decyzji jest dla Niego procesem bardzo złożonym. On wie, ile rzeczy trzeba wziąć pod uwagę, ile przemyśleć, zaplanować... Spostrzegawczość, wnikliwość, dbałość o szczegóły to cechy, za które jest ceniony. Jego dominującą perspektywą są STRUKTURY. Satysfakcję osiąga wtedy, gdy udoskonala obecne lub opracowuje nowe optymalne rozwiązanie. Jego misją jest przekształcanie chaosu w system, aby uczynić go zrozumiałym i spójnym.

Co zyskasz dla siebie dzięki badaniu?

odkryjesz swoje talenty i mocne strony

otrzymasz profil zawodowy oparty o Twoje predyspozycje poznawcze

poznasz role zawodowe i zadania, które są stworzone dla Ciebie

zdobędziesz wskazówki, jak rozmawiać ze współpracownikami, szefem, zespołem

dołączysz raport FRIS do Twojego CV

Co zyskasz dla firmy dzięki badaniu?

dostaniesz mapę zdolności swojego zespołu oraz profile komunikacyjne

lepiej zrozumiesz swojego Klienta i jego indywidualne potrzeby

poznasz sposoby na zwiększenie motywacji zespołowej

zamiast rozwiązywać problemy i konflikty otrzymasz  wiedzę jak ich unikać

zbudujesz lojalność wobec firmy i ograniczysz rotację pracowników

Ocena rzetelności i trafności FRIS®

Kwestionariusz FRIS® zawiera 76 pozycji w skali Likerta oraz 4 skale pomiarowe: F, R, I oraz S. Pomiarów rzetelności dokonano na próbie badawczej N=1220 osób, narodowości polskiej, lata badania 2013-2015. Wyniki oparte są na statystycznie istotnych i rzetelnych pomiarach z kwestionariusza drugiego etapu projektu. Kwestionariusz został poddany kolejnym walidacjom dwukrotnie: dla populacji menedżerów (n=767, 2015 r.) oraz nauczycieli (n=5804, 2017 r.).

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O METODZIE?

#sFRISowani

Początkowo podchodziłem do badania sceptycznie, przerabiałem już test Gallupa oraz Structogram, w związku z czym wydawało mi się, że mam świadomość kim jestem i jakie są moje mocne strony. Ze względu na znajomość z Żanetą zgodziłem się, aby poznać inne narzędzie i skorzystałem z zaproszenia do badania FRIS. Zaciekawiła mnie metodologia i już podczas udzielania odpowiedzi do kwestionariusza zauważyłem, że zwraca uwagę na inne aspekty, niż te które do tej pory badałem. 

Wiele wskazówek dała mi konsultacja, podczas której Żaneta zasugerowała mi, że pewne obszary którymi się zajmuje powinienem oddelegować pomimo , że się na nich znam i wiem jak to zrobić, ze względu na to, że wysysają ze mnie energię, którą mogę wykorzystać podczas innych działań. Już widzę efekty wdrożonych zmian i na pewno do wyniku badania będę wracał, odświeżał i sprawdzał czy działam dokładnie z tymi zaleceniami oraz weryfikował, jaki to ma wpływ na mnie oraz funkcjonowanie mojej firmy a także relacje z najbliższymi i współpracownikami. 

Ta podróż cały czas trwa. Jestem bardzo zadowolony i zachęcam każdego a przede wszystkim przedsiębiorców, aby takie badanie wykonać, gdyż dzięki temu będziemy efektywniejsi jako właściciele firm, jako managerowie a także będzie nam się lepiej współpracować z naszym zespołem. Warto też pokazać Naszym ludziom wynik tego badania, aby lepiej rozumieli nas, nasze zachowania, postawy, aby mieli świadomość dlaczego odpowiadamy lub mówimy w określony sposób albo w jaki sposób działamy. Myślę też, że jak Nasz zespół przeczyta wyniki badania naszego stylu myślenia będą bardziej wyrozumiali wobec nas.

Bartek Popiel, autor bloga Liczy się Wynik

01 / 04

Nazywamy się Karla i Ania, jesteśmy grafikami i strategami komunikacji. Sześć lat temu zaczęłyśmy razem budować studio SHABLON. W związku z rozwojem firmy postanowiłyśmy wykonać badanie FRIS. Po wypełnieniu formularza spotkałyśmy się na godzinne spotkania online i omówienie wyników badania z Żanetą. Byłyśmy zaskoczone, jak świetnie nas rozszyfrowała! Raporty wykazały dokładnie jakie są nasze style myślenia i działania oraz podkreśliły nasze mocne strony. Podczas spotkania Żaneta dokładnie objaśniła, w których miejscach nasze style myślenia i działania się różnią, i jaki to może mieć wpływ na naszą komunikację oraz sposób podejmowania biznesowych decyzji. Badanie okazało się być bardzo przydatne - dzięki niemu możemy teraz lepiej zorganizować naszą codzienną pracę oraz znaleźć optymalną rolę dla siebie w projekcie, bazując na naszych mocnych stronach i dobrej komunikacji.

Karla i Ania, duet grafików i strategów komunikacji, studio SHABLON

02 / 04

Przez wiele lat prowadziłam swój biznes w sposób intuicyjny. Takie podejście wystarcza do pewnego momentu. Rozwijając firmę oraz budując zespół naturalnie pojawiła się potrzeba zdefiniowania procesów biznesowych oraz zbadania siebie pod kątem bycia liderem. Na ścieżce rozwoju osobistego poznałam fantastyczne narzędzie FRIS, które jasno określiło moje mocne strony, mój naturalny sposób działania jak i również obszary w których spalam swoją energię. Wiedza ta pozwala mi lepiej rozumieć siebie co przekłada się bezpośrednio na relacje osobiste oraz zawodowe. Jako lider mam większą świadomość, które zadania powinnam delegować oraz jak budować dobrze funkcjonujący zespół w mojej firmie. Dopełnieniem raportu w formie papierowej była konsultacja online z trenerem, która dała mi bardzo szeroki obraz wyników testu i ułatwiła ich interpretację.

Joanna Zielińska, Dyrektor Szkoły Języka Angielskiego YES

03 / 04

Od wielu lat związana jestem z zagadnieniami rozwoju osobistego. Jestem bardzo otwarta na nowinki dotyczące tej dziedziny i z dużym entuzjazmem przystąpiłam do badania metodą FRIS®.

Żaneta podeszła do badania w sposób bardzo profesjonalny, wykazując się dużym doświadczeniem i doskonałą znajomością zagadnienia. Sprawnie wprowadziła mnie w temat, a następnie w sposób jasny i klarowny omówiła uzyskane wyniki. Rezultaty nie były dla mnie zaskoczeniem i w pełni się z nimi zgadzam. Style Myślenia i Style Działania ujawnione w trakcie badania w pełni odwzorowały to, co stanowi moje najbardziej naturalne reakcje na otaczający mnie świat. Badanie doskonale odzwierciedliło w jaki sposób analizuję nowe informacje i jak podejmuję decyzje.

Badanie FRIS® jest doskonałym narzędziem wspierającym poznanie swoich naturalnych predyspozycji i pozwalającym na wzmocnienie swoich mocnych stron. To niesamowita podróż w głąb siebie! Polecam to narzędzie każdemu, ponieważ bezcennym jest bliższe poznanie siebie, a jeszcze większą wartość zyskamy kiedy poznamy ludzi z którymi współpracujemy.

Magdalena Szewczuk, CEO Czerwonej Szpilki, Top Lider w branży MLM 

04 / 04

Newsletter
Zapisz się i pobierz bezpłatny ebook

Zapisz się na listę stałych czytelników mojego newslettera i pobierz bezpłatny materiał o tym, jak  zbudować efektywną komunikację w zespole.  Zapisz się i pobierz już teraz!

Copyright 2021 Żaneta Kajs, project design SHABLON